Twój koszyk jest pusty

SHUTTERSY JASNO

Odkryjcie Państwo zadziwiający efekt, jaki dają shuttersy JASNO. Każde pomieszczenie, w którym zostają one zastosowane, zmienia się w mgnieniu oka w niezwykłe miejsce. Od okna w łazience aż po całe mieszkanie: shuttersy JASNO pozwalają stworzyć własną, niepowtarzalną atmosferę. Shuttersy JASNO nie tylko chronią przed słońcem. Te drewniane okiennice wewnętrzne o regulowanych lamelach pozwolą na wyczarowanie niezwykłej przestrzeni w każdym pomieszczeniu. Można je w znakomity sposób łączyć z naszymi drewnianymi żaluzjami blinds. I są one wykonywane zawsze na wymiar.

Shuttersy Primewood

Ekskluzywny wygląd wnętrza możecie Państwo uzyskać wybierając shuttersy Primewood z drewna z gatunku Gmelina arborea, które posiadają certyfikat FSC®. Shuttersy Primewood dostępne są w różnych kolorach bejc i lakierów z kolekcji JASNO. Możecie też Państwo zdecydować się na swój własny kolor, dokonując wyboru spośród barw z palety RAL oraz NCS. Produkt ten dostępny jest również w wersji wykończonej lakierem Hygienilac - do pomieszczeń, w których niezbędne jest zastosowanie sterylnych zasłon okiennych.

Istnieje także możliwość zamówienia shuttersów Primewood, które zostaną wypiaskowane przed nałożeniem warstwy lakieru lub bejcy.

Shuttersy Primewood dostępne są z lamelami 47 mm, 63 mm, 89 mm oraz 114 mm.

Shuttersy Ecowood

Ładne, trwałe i tańsze Shuttersy JASNO Ecowood są produkowane z prasowanych włókien drzewnych z lasów uprawianych w sposób przyjazny dla środowiska. Ponieważ wykorzystujemy tego rodzaju 'odpady', nasza firma przetwarza drewno w sposób jeszcze bardziej wydajny. Shuttersy te dostępne są w wersjach do okien prostych i ukośnych oraz w pięciu najpopularniejszych odcieniach bieli z kolekcji JASNO. Shuttersy Ecowood dostępne są z lamelami 47 mm, 63 mm oraz 89 mm.

Ecowood Plus to uzupełnienie regularnej kolekcji Ecowood. Ponieważ lamele wyprodukowane są z lżejszego materiału ABS, panele mogą zostać wykonane w szerszej wersji. Ponadto shuttersy Ecowood Plus dostępne są w 18 kolorach lakieru.

Shuttersy Ecowood można znakomicie łączyć w pomieszczeniach z naszymi shuttersami Primewood. Nie zaleca się stosowania obu rodzajów w jednym otworze okiennym ze względu na niewielkie różnice w wykonaniu pomiędzy nimi.

Shuttersy wykonywane na wymiar

Shuttersy JASNO nie tylko wyglądają na solidne, ale takie też są w rzeczywistości. Jak to możliwe? Są one wyposażone w liczne elementy będące prawdziwymi dziełami techniki, z których większość pozostaje niewidoczna. Wymieńmy chociażby ukryte zawiasy czy techniczny słupek boczny. To właśnie te niewidoczne części sprawiają, że nasze shuttersy są wyjątkowo ładne i wytrzymałe.

 • Ukryte zawiasy: najważniejsza cecha naszych produktów nie rzuca się w oczy! Shuttersy JASNO można rozpoznać po ukrytych zawiasach. Są one schowane w słupku bocznym panelu. Nadają one shuttersom prosty i ponadczasowy wygląd, a także niezwykłą wytrzymałość.
 • Techniczny słupek boczny: słupek boczny, do którego przymocowane są lamele, posiada rdzeń wykonany z kilku warstw drewna. Są one trwale sklejone ze sobą. Nadaje to shuttersom dodatkową wytrzymałość i do minimum ogranicza ich odkształcanie się.
 • Połączenie czopowe: słupki boczne są klejone z wykorzystaniem tzw. połączenia czopowego. Duża powierzchnia klejenia zapewnia bardzo solidną konstrukcję.
 • Lamele wycinane promieniście: lamele w naszych shuttersach są wycinane promieniście. Dzięki temu są one długie i proste. Ta metoda ogranicza również ryzyko powstawania odkształceń do minimum.
 • Wykończenie lakierem: shuttersy wykończone są lakierem do mebli odpornym na zarysowania, wilgoć i promienie UV.

Opcje montażu shuttersów

JASNO oferuje cztery opcje montażu shuttersów. Ich wybór zależy od ilości dostępnego miejsca w otworze okiennym, od tego, czy wnęka jest prosta oraz od sposobu otwierania okna lub drzwi. Partner firmy JASNO udzieli Państwu fachowej porady na temat najwłaściwszego sposobu montażu w danym przypadku. Nie musicie Państwo przeprowadzać pomiarów ani montażu na własną rękę, gdyż nasz Partner Handlowy wykona to za Państwa w fachowy sposób.

 • Na ościeżnicy: przy takim sposobie montażu shuttersy umieszczane są najgłębiej w otworze okiennym. Belka montażowa, na której zamocowane są panele, jest mocowana bezpośrednio na ościeżnicy.
 • Wewnątrz otworu okiennego: belka montażowa jest w tym wypadku mocowana wewnątrz wnęki. Te formę montażu można zastosować również wtedy, gdy otwór w murze nie jest dokładnie prostokątny.
 • Przy pomocy R-ramy: montaż wewnątrz otworu okiennego z wykorzystaniem R-ramy jest idealnym rozwiązaniem do okien uchylno-obrotowych. Dzięki niemu shuttersy są wysunięte możliwie najdalej do przodu i możemy w optymalny sposób wykorzystać funkcję uchylną okna. R-rama zasłania także ewentualne nierówności, jeżeli otwór okienny nie jest całkiem prosty.
 • Na ścianie: gdy montaż w świetle okna jest niemożliwy, shuttersy mogą zostać zamontowane na ścianie. W ten sposób możemy również osiągnąć bardzo ładny efekt.

Obsługa shuttersów może być niezwykle łatwa

Zaledwie jednym ruchem ręki możemy uchwycić światło słoneczne. Aby to ułatwić, system sterowania shuttersami JASNO jest wyjątkowo lekki i prosty w obsłudze. Mogą Państwo wybrać komfort, jakiego Państwo potrzebują dzięki różnego rodzaju opcjom sterowania panelami i lamelami.

W jaki sposób chcieliby Państwo otwierać bądź zamykać shuttersy? Wybór należy do Państwa:

 • panele z zawiasami otwierane na bok;
 • połączone panele z zawiasami otwierane na bok;
 • szyna składana: połączone panele z zawiasami składane na szynie, idealne do bezproblemowej obsługi wysokich i szerokich shuttersów;
 • szyna przesuwna: shuttersy przesuwane po szynie - idealne w przypadku niewielkich przestrzeni lub zabudowy szafowej;
 • ręcznie zdejmowane panele (panel nie jest przymocowany za pomocą zawiasów i można go w całości zdjąć, aby np. umyć okno).

Trzy możliwości obsługi lameli:

 • pionowa listwa regulacyjna z przodu lameli;
 • opcja Silentview: poruszanie bezpośrednio lamelami - w przypadku tego rozwiązania nie jest stosowana pionowa listwa regulacyjna, a mechanizm sterowania jest w sposób niewidoczny ukryty w słupku bocznym;
 • bezprzewodowe zdalne sterowanie przy pomocy pilota radiowego dla maksymalnego komfortu - idealne rozwiązanie w przypadku shuttersów, których nie można dosięgnąć ręką lub w przypadku shuttersów w oknach dachowych; może być stosowane w shuttersach wyposażonych w opcję Silentview.

Czy chcą Państwo poznać więcej możliwości sterowania światłem? Dzięki poziomej poprzeczce środkowej możliwe jest poruszanie lamelami górnymi i dolnymi w sposób niezależny od siebie. Poprzeczka ta jest niezbędna w przypadku wyższych paneli: Primewood und Ecowood Plus od 198 cm, Ecowood od 187 cm.

Dzięki wysokim shuttersom pomieszczenie nabiera dostojnego charakteru. Czy wysokość Państwa okna przekracza 338 cm lub też chcą Państwo oddzielnie regulować ilość światła u góry i u dołu? W takim przypadku mogą Państwo wybrać podwójne rzędy paneli umieszczonych nad sobą.


Więcej zdjęć: