Twój koszyk jest pusty

Rolety zewnętrzne

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu. Z tego powodu warto zadbać, aby był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.

Planując budowę nowoczesnego, bezpiecznego i energooszczędnego domu zdecydują się Państwo z pewnością na dodatkowe zamknięcie otworów budynku. W tym celu został opracowany kompletny system rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne nie są tylko i wyłącznie fanaberią. Oprócz walorów estetycznych przynoszą szereg bardzo praktycznych korzyści.

Chronią wnętrze Państwa domu przed niepożądanymi wpływami z zewnątrz – zimnem, upałem, nadmiernym nasłonecznieniem, stanowią barierę dla hałasu, wścibskich spojrzeń i włamywaczy. Pozwalają ograniczyć utratą ciepła z Państwa mieszkania, zaś latem ograniczają napływ gorąca do wnętrza. Wyliczono, że osłaniając okna z zewnątrz możemy podnieść bilans energetyczny domu aż o 25 proc. Oszczędności na ogrzewaniu są w tym wypadku konkretnym argumentem.

Bezpieczeństwo Państwa domu zależy w dużej mierze od tego jak trudno się do niego włamać. Okna i drzwi są najbardziej narażone na ingerencję włamywacza. Zanim uda mu się sforsować okno będzie musiał uporać się z opuszczoną roletą. Oznacza to dodatkowy wysiłek, czas i hałas dzięki któremu włamywacz może zostać zauważony przez osoby trzecie.

CIEPŁO ZIMĄ

Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym zmniejsza się dzięki temu zapotrzebowanie budynku na energię (znacząco obniżając koszty jego ogrzewania – nawet o 30%).

CHŁODNIEJ LATEM

Okna przepuszczają do 80% promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne już przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczeń. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach

.

CISZA I SPOKÓJ

Rolety zwiększają izolację akustyczną. Bez względu na to co dzieje się na dworze zimą czy latem, rolety zewnętrzne odczuwalnie obniżają poziom hałasu w pomieszczeniach. Dodatkowo jeżeli zdecydują się Państwo na zintegrowane w roletach moskitiery, spełnicie marzenie o przespaniu letniej nocy przy otwartych oknach.

PROSTE I NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA

Prosta i niezawodna obsługa rolet zewnętrznych to warunek komfortowego użytkowania. Nawet najprostsze sterowanie ręczne gwarantują lekką pracę dużych rolet.

WYGODA W ZASIĘGU RĘKI

W ofercie posiadamy również tzw. sterowanie grupowe. Jednym przyciskiem pilota opuszczamy wszystkie rolety w domu gwarantując sobie pełne bezpieczeństwo. Dzięki temu nie musimy się martwić czy któreś okno nie zostało zamknięte.

POCZUJ SIĘ PEWNIE

Rolety zewnętrzne stosowane są często ze względów bezpieczeństwa. Wieszak blokujący skutecznie uniemożliwia podniesienie rolety od zewnątrz. Dzięki temu nasz dom jest dodatkowo zabezpieczony co utrudnia włamanie.

REALNE OSZCZĘDNOŚCI

Przyzwyczailiśmy się, że komfort kosztuje. Tymczasem rolety zewnętrzne służą wygodzie i oszczędnościom jednocześnie. Osłaniając okna z zewnątrz możemy podnieść bilans energetyczny domu aż o 25 proc.